امروز برابر است با :21 September, 2021

آیا رمز ارز شبکه کاردانو موفق به شکست سطح ۱ دلار خواهد شد؟

در یک هفته اخیر از بین ده رمز ارز برتر بازار، کوین صرافی بایننس و کوین شبکه کاردانو با نماد ADA رشد بالای صددرصد را به ثبت رسانده‌اند.

کوین اصلی شبکه کاردانو به محدوده ۹۰ سنت رسیده و فاصله کمی تا ۱ دلاری شدن دارد. رشد خیره‌کننده این ارز دیجیتال باعث شده تا این رمز ارز پس از بیت کوین، اتریوم و تتر در جایگاه چهارم بازار ارزهای دیجیتال قرار گیرد. در میان ده رمز ارز برتر بازار، تنها دو کوین BNB و ADA در یک هفته اخیر رشد بالای صد در صد را به ثبت رسانده‌اند. در یک نوشته، در مورد دلایل رشد قیمت BNB صحبت کردیم که این خبر را می‌توانید در زیر مشاهده کنید.

اما دلایل رشد قیمت ADA چیست؟ آیا این رمز ارز قادر به شکست مقاومت ۱ دلار و رسیدن به بالاترین قیمت تاریخ خود خواهد بود؟

رشد قیمت ADA کاردانو

قیمت رمز ارز ADA در یک روند صعودی قدرتمند قرار گرفته و با شکست مقاومت‌های ۰.۸ و ۰.۹ دلار، اکنون به دنبال رسیدن به مقاومت ۱ دلاری خود است. بالاترین قیمت ثبت شده در نمودار قیمتی این ارز دیجیتال در محدوده ۱.۴۸ دلار بوده که تقریبا ۳ سال پیش به ثبت رسانده است. کوین اصلی شبکه بلاک چین کاردانو در هفته‌های اخیر عملکرد بسیاری بهتری در مقایسه با رقیب دیرینه خود اتریوم داشته است. همچنین عملکرد آدا کاردانو بسیار بهتر از بیت کوین بوده است. همچنین در ۲۴ ساعت گذشته در میان ۱۰ رمز ارز برتر بازار، این کوین ADA است که با رشد ۱۵ درصدی بهترین عملکرد را به ثبت رسانده است. لذا همه این موارد نشان می‌دهد که این رمز ارز مورد توجه بازار قرار دارد و به نظر می‌رسد تریدرهای این رمز ارز به دنبال شکست مقارمت روانی ۱ دلار و حمله به سمت ATH این رمز ارز در محدوده ۱.۴۸ دلار هستند.

از منظر تکنیکالی در مسیر رسیده رمز ارز ADA به بالاترین قیمت تاریخی خود در محدوده ۱.۴۸ دلار یک مقاومت جدی در محدوده ۱ دلار پیش روی خود دارد.

نمودار قیمت ADA

همانطور که در نمودار بالا مشخص شده، ADA در تایم‌فریم هفتگی تا رسیدن به قله تاریخی خود تنها یک پیوت در محدوده ۱ دلار در پیش روی خود دارد. این محدوده یک مقاومت روانی برای این ارز دیجیتال نیز به حساب می‌آید.

رمز ارز شبکه بلاک چین کاردانو مومنتوم کافی برای شکست این محدوده و رسیده به ATH قیمتی خود را دارد و باید دید آیا قادر به شکست مقاومت روانی خود در محدوده ۱ دلار خواهد شد؟ اما دلایل رشد قیمت این ارز دیجیتال چه بود؟

دلایل رشد قیمت ADA کاردانو

برای رشد قیمت کاردانو چندین دلیل وجود دارد. این رشد به واسطه انتشار چند خبر مهم در شبکه کاردانو صورت گرفت. اولین خبر محرک قیمت ADA یک هفته پیش و در ۱۶ بهمن ماه منتشر شد. حساب رسمی شبکه کاردانو در توییتر اعلام کرد که این شبکه بستر قرارداد هوشمند کاردانو را در نسخه آزمایشی با موفقیت راه‌اندازی کرده است. داده‌ها نشان می‌دهد که این توییت، به سرعت در میان فعالان حوزه ارزهای دیجیتال منتقل شد و جستجوی کاردانو در توییتر به بالاترین میزان خود رسید. در کنار این اتفاق، شاهد رشد قیمت رمز ارز شبکه کاردانو بودیم.

توییتر ADA

شبکه کاردانو از الگوریتم گواه اثبات سهام استفاده می‌کند و نودهای این شبکه باید رمز ارز ADA را سپرده‌گذاری یا استیکینگ کنند. صرافی بایننس نیز امکان استیکینگ رمز ارز ADA با سود سالیانه نزدیک به ۲۵ درصد را فراهم کرده است. از این رو تعداد رمزارزهای ADA استیک شده در شبکه کاردانو افزایش یافته است و همین مورد نیز به رشد قیمت این ارز دیجیتال کمک کرده است. داده‌ها نشان می‌دهد که تقریبا ۷۲ درصد از کل رمز ارزهای شبکه کاردانو، در این شبکه به صورت سپرده‌گذاری قفل شده و از بازار خارج شده‌اند. این نکته سمت عرضه را به شدت کاهش داده و با توجه به روند صعودی بازار ارزهای دیجیتال، با افزایش تقاضا، قیمت این رمز ارز رشد بسیار بالایی را به ثبت رسانده است.

بروزرسانی در شبکه کاردانو

شبکه کاردانو با انجام موفقیت آمیز هاردفورک مری، فاز سوم برنامه بروزرسانی شبکه خود را انجام داده و حالا این شبکه نیز از قراردادهای هوشمند پشتیبانی کرده و می‌تواند میزبان اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز باشد. ورود پروتکل‌های دیفای به شبکه کاردانو باعث رونق در شبکه کاردانو شده و در نتیجه رشد قیمت رمز ارز اصلی این شبکه اتفاق دور از انتظاری نخواهد بود.

Share

دیدگاهتان را بنویسید

Your email address will not be published.

error: Content is protected !!